MDM - Mieszkania dla młodych

Rośnie lista banków współpracujących z BGK

Coraz więcej banków ma w swej ofercie kredyt Mieszkanie dla Młodych. Od stycznie na rynku kredytów hipotecznych wiele się zmieniło. Za sprawą rekomendacji S kredytobiorca musi mieć min. 5% wkładu własnego na zakup nieruchomości. Dla tych którzy mają problem z własnymi środkami rząd wychodzi naprzeciw proponując kredyt z dofinansowaniem z BGK. Niestety tylko nieliczni mogą skorzystać z takiego wsparcia.Obecnie taki kredyt z dofinansowaniem oferuje 9 banków, a lista ta będzie się systematycznie powiększać.

Po kredyt można udać się do:
1 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna
2 Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna
3 Getin Noble Bank Spółka Akcyjna
4 Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna
5 Alior Bank Spółka Akcyjna
6 SGB-Bank Spółka Akcyjna
7 Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna
8 Bank Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna
9 Bank Millennium SA

W związku z coraz większą konkurencją banki przebijają się w atrakcyjności swych ofert. Preferencyjne kredyty są udzielane na lepszych warunkach niż na początku roku. Bank Millennium, który 14 kwietnia rozszerzył swą ofertę o MdM jest jednym z większych graczy na rynku kredytów hipotecznych. Charakteryzuje się dość dobrą ofertą, szybkim procesem oraz dużą ilością placówek.
Docelowo chęć współpracy z BGK wyraziło 16 banków. Pozostałe systematycznie będą przystępować do programu. Dostosowując swe procedury do wymogów kredytu z dofinansowaniem wkładu własnego.