MDM - Mieszkania dla młodych

Ostatnie pieniądze w ramach MDM w tym roku!

Zakończenie programu „Mieszkanie dla Młodych” zbliża się ogromnymi krokami. To może być ostatnia chwila, aby uzyskać nawet do 100 tysięcy zł dofinansowania do nowego mieszkania. Myślisz o nowym mieszkaniu, chciałbyś uzyskać dopłatę do wkładu własnego? Chcesz wiedzieć ile pieniędzy możesz dostać w ramach MdM? Dlaczego warto pospieszyć się z decyzją o kredycie w ramach Mieszkanie dla Młodych? Przeczytaj koniecznie ten artykuł.

Dla przypomnienia, Mieszkanie dla Młodych do program, w ramach którego Polacy mogą uzyskać dopłatę do kredytu hipotecznego na swoje pierwsze mieszkanie (wszystkie warunki oraz wymagania omawialiśmy niejednokrotnie we wcześniejszych artykułach. Więcej na ten temat możesz przeczytać także TUTAJ). Niezwykle ważny jest jednak fakt, iż z decyzją o zakupie nieruchomości z dopłatą należy się pospieszyć.

ŚRODKI „MDM” NA 2017 WYKORZYSTANE!

Nie jest tajemnicą, iż budżet programu „Mieszkanie dla Młodych” przeznaczony na rok 2017 został już dawno wykorzystany. Pierwsza połowa środków w wysokości 373 mln PLN skończyła się już w roku ubiegłym. Druga część budżetu przeznaczonego na 2017 rok, odblokowana wraz z 1 stycznia 2017 została rozdysponowana pomiędzy kredytobiorców dokładnie w jeden miesiąc. 31 stycznia 2017 BGK wydał oficjalne zakończenie przyjmowania wniosków z dofinansowanie MdM z dniem 1 lutego. Przyczyną było wykorzystanie 95% budżetu przeznaczonego na bieżący rok. W ten sposób została wyczerpana tegoroczna pula dopłat w wysokości ponad 710 000 tysięcy zł.

OSTATNIA SZANSA NA KREDYT Z DOPŁATĄ

Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku i skorzystać z dofinansowania do wkładu własnego na zakup pierwszego mieszkania lub domu do tej pory mają już naprawdę niewiele czasu. Na rok 2018 zostało przeznaczone 762 000 tysięcy zł. Do końca 2017 roku przyszli beneficjenci mogą skorzystać z pierwszej połowy budżetu przyszłorocznego. Druga część pieniędzy przeznaczona na dopłaty zostanie odblokowana, podobnie jak miało to miejsce w roku bieżącym, 1 stycznia 2018 roku. Jak jednak wynika z doświadczenia zainteresowanie kredytami z dopłatą MdM jest ogromne.

Jak podje BGK na ostatni dzień lutego, wykorzystanie puli z 2018 roku wynosiło blisko 30%. Wniosek jest zatem bardzo prosty. Osobom, które jeszcze w tym roku chcą skorzystać z dopłaty pozostało już niewiele czasu. Na dzień dzisiejszy pozostało niewiele ponad 100 milionów złoty. Biorąc pod uwagę średnią ilość wniosków składanych każdego dnia, szacuje się, że wspomniana część budżetu przyszłorocznego może skończyć się jeszcze w kwietniu.

ZAPEWNIJ SOBIE DOFINANSOWANIE JESZCZE W TYM ROKU.

Pomimo tego, że pieniądze przeznaczone na dopłaty na rok bieżący zostały już rozdysponowane, to można wciąż jeszcze skorzystać z pieniędzy z puli przyszłorocznej. Musimy jednak uzyskać zgodę sprzedawcy nieruchomości na przelew środków z dofinansowania na początku 2018 roku. W ten sposób mamy ostatnią szansę na skorzystanie z programu „Mieszkanie dla Młodych”, który kończy się już w przyszłym roku. Osoby, które rozważają zakup nieruchomości powinny podjąć już w tym celu określone kroki, a jest o co się starać. W zależności od powierzchni kredytowanej nieruchomości oraz ilości wychowywanych dzieci beneficjenci mogą uzyskać nawet 100 tysięcy zł dopłaty. W najgorszym wypadku można zyskać natomiast nawet kilkadziesiąt tysięcy zł.

 

NIE CZEKAJ! DZIAŁAJ!

Jeśli chciałbyś stać się beneficjentem programu Mieszkanie dla Młodych, zacznij działać już dziś! Możesz udać się do swojego zaufanego doradcy finansowego. Jeśli nie masz swojego doradcy zostaw kontakt do siebie TUTAJ, a nasi doradcy zadzwonią do Ciebie, sprawdzą zdolność kredytową i dobiorą najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. W przypadku dodatkowych pytań również pozostajemy do dyspozycji.