MDM - Mieszkania dla młodych

Nowe limity w II kwartale 2014 roku

Wraz z początkiem kwietnia Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił nowe limity na kolejny okres. Zgodnie z oczekiwaniami większość stawek wzrosła w stosunku do I kwartału. Ich wysokość ma wpływ na wysokość dopłat oraz maksymalną cenę nieruchomości.

Dzięki temu przyszli nabywcy nieruchomości, którzy planują uzyskać kredyt z dofinansowaniem zyskają więcej. W ramach nowych stawek będą mogli kupić droższe mieszkanie oraz dostaną wyższą kwotę dofinansowania.

Niewątpliwie najwięcej na podwyżkach limitów zyskają poznaniacy oraz całe województwo Wielkopolskie. Dla miasta Poznania dopłaty wzrosły o 302,50 zł za m2. Dla gmin sąsiadujących z Poznaniem stawki wzrosły o 389,20 zł, a dla pozostałych miejscowości w województwie o 324,50 zł. Oznacza to iż coraz więcej nieruchomości będzie spełniało kryterium ceny i kwalifikowało się do dofinansowania.

Podwyżki odnotowano również w Warszawie, Wrocławiu i Rzeszowie. Dla mieszkańców województwa łódzkiego, kujawsko- pomorskiego, dolnośląskiego i warmińsko- mazurskiego limity nieznacznie spadły co wiąże się z niższymi dopłatami.

SPRAWDŹ: wskaźniki MdM II Q 2014