MDM - Mieszkania dla młodych

Gdzie po kredyt?

Wnioski o wsparcie finansowe w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych można składać do instytucji kredytujących od 2 stycznia 2014 roku do 30 września 2018 roku. Lista banków współpracujących z Bankiem Gospodarki Krajowej jest już znana. Na stronach BGK systematycznie aktualizowana jest dostępność banków, za pośrednictwem których można się ubiegać o kredyt w programie MdM. Jeszcze w grudniu 2013 roku umowę podpisały dwa największe banki pod względem kapitałowym PKO BP oraz Pekao SA. Te banki jako pierwsze mierzą się z zasadami przyznawania wsparcia.

Dostępność dopłat tylko w dwóch bankach nie jest imponująca. Jednak już wkrótce do tego grona dołączy Getin Bank, Alior Bank, SGB SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz BOŚ SA. Podpisaniem umowy z BGK jest zainteresowana większość banków jednak systematycznie dostosowują one swoją ofertę i procedury do nowych wytycznych. Prawdopodobnie lista instytucji kredytujących będzie się powiększać na przełomie kolejnych kwartałów.

Miejmy nadzieję, że inne banki systematycznie będą dołączać do obecnego grona. Przyczyni się to do większej konkurencji oraz korzystniejszych warunków kredytowania. Na obecną chwilę osoby chcące skorzystać z kredytu hipotecznego z dopłatą z BGK mają bardzo ograniczony wybór i niekonkurencyjne marże. Wraz z rozwojem czasu oraz dołączaniem kolejnych banków sytuacja powinna się zmieniać.

L.p.Nazwa Instytucji Kredytującej:Od kiedy można składać wnioski:
1Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna02.01.2014 r.
2Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna02.01.2014 r.
3Alior Bank Spółka Akcyjna04.02.2014 r.
4Getin Noble Bank Spółka Akcyjna04.02.2014 r.
5SGB-Bank Spółka Akcyjna10.02.2014 r.
6Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna31.03.2014 r.
7Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna01.04.2014 r.

  • Pola

    Pomocne zestawienie, bo banki w różnym terminie przyjmują wnioski. Pozostaje tylko zdecydować się na odpowiedni dla siebie kredyt.

  • Mario2

    Chwilówka dla małych firm poszukujących szybkiego finansowania w niewielkiej kwocie do 40 000 zł , na start, na dowód osobisty, bez zaświadczeń z ZUS oraz US, bez dokumentów Finansowych, bez historii kredytowej, już od 1 dnia działalności, ze słabym scoringiem sprawdź naszą ofertę na http://www.skanerfinansowy.pl w zakładce Pożyczki dla firm na start