MDM - Mieszkania dla młodych

Koniec naboru wniosków MdM na 2017.

Chociaż początek programu Mieszkanie dla Młodych był dosyć trudny, a w puli pozostawała spora część niewykorzystanego budżetu, to sytuacja zmieniła się diametralnie po wprowadzonej nowelizacji. Fundusze na rok 2016 przeznaczone na dofinansowania do mieszkań Polaków skończyły się bardzo szybko, bo już w połowie marca.

Spodziewano się, że w związku z ogromnym zainteresowaniem dopłatami sytuacja ta nastąpi, jednak nie sądzono, że już w marcu.

W związku z zamknięciem budżetu na 2016, zainteresowanym zaproponowano składanie wniosków na rok 2017. Jednak jeszcze maksymalnie 3 miesiące będzie można składać wnioski o dofinansowanie kredytu z przyszłorocznego budżetu.

Na przyszły rok zarezerwowano 746 milionów złotych. Z puli tej, jak informuje BGK, na dzień 30 kwietnia bieżącego roku zostało już zarezerwowane ponad 21%, czyli ponad 160 milionów. Jeśli zainteresowanie rządowymi pieniędzy utrzyma się na podobnym poziomie, to maksymalnie za 3 miesiące banki wstrzymają również przyjmowanie wniosków na rok 2017. Powodem zakończenia możliwości rezerwacji pieniędzy na dopłatę do nowego mieszkania z budżetu przyszłorocznego będzie przekroczenie 50% wysokości całej kwoty przeznaczonej na przyszły rok.

Przyszli beneficjenci będą mogli składać wnioski kredytowe z dopłatą w ramach MdM dopiero od pierwszego stycznia 2017.

Nadmienić możemy, że na kolejny, ostatni już rok programu Mieszkanie dla Młodych zarezerwowano 762 miliony złotych, ponad 1,5 miliona jest już zarezerwowane.